Pijler : Industrie en Services
Noosa
Eind 2023 besloot Compagnie du Bois Sauvage voor EUR 1 miljoen deel te nemen aan de kapitaalverhoging van de start-up NOOSA. NOOSA is een in 2019 opgerichte Belgische vennootschap die gespecialiseerd is in de productie en recyclage van textielvezels op basis van PLA, een bioplastisch hernieuwbaar product op basis van melkzuur. Dankzij zijn gepatenteerde NOOCYCLE™- technologie is de NOOSA™-vezel 100% bio-based en 100% recyclebaar.
NOOSA™ stelt zich als doel een bio-based en recyclebare textielvezel te maken die de milieu-impact van de textielindustrie terugdringt en de afvalproducten ervan opwaardeert. Dankzij zijn talloze intrinsieke eigenschappen garandeert deze nieuwe vezel comfort en prestaties, waardoor hij geschikt is voor uiteenlopende toepassingen, van kleding tot technische producten. In 2024 lanceerde NOOSA zijn proefextrusielijn (op de site in Anderlecht) teneinde de producten voortdurend te verbeteren en zo ooit zijn Europese industrialisatie waar te maken. Op commercieel vlak werden de eerste ‘Made withNOOSA™’-sokken te koop aangeboden door het merk NOLT. Daarna worden ze terug opgehaald en 100% gerecycled. Een bewijs dat dit circulaire model echt wel levensvatbaar is.
Luna Aslan, CEO van Noosa, werd trouwens opgenomen in de Forbes-lijst met meest veelbelovende ondernemers onder de 30 jaar.